Техніка Безпеки Міксамін

Міксамін

 

1. ЗАСТЕРЕЖНІ ЗАХОДИ ПРИ РОБОТІ  ІЗ  ЗАСОБОМ

 

1.1. Необхідні засоби захисту шкіри, органів дихання та очей при роботі із засобом.

Всі роботи з приготування та застосування розчинів засобу “Міксамін” способом зрошення та всі роботи із застосуванням підігрітих до 50 оС розчинів засобу необхідно проводити із використанням засобів захисту органів дихання, шкіри та очей – у захисному одязі (халат, шапочка, фартух із прогумованої тканини, гумові рукавички, спеціальне взуття), у захисних окулярах типу ПО – 2, ПО – 3 чи моноблок, у респіраторі РПГ-67 або РУ-60-М з патроном марки “В”. Роботи із застосуванням робочих розчинів засобу способами протирання, замочування та занурення слід проводити із використанням засобів захисту шкіри та очей.

1.2. Загальні застереження при роботі із засобом.

Всі роботи із засобом “Міксамін” слід проводити у приміщенні з припливно-витяжною вентиляцією або в такому, що добре провітрюється.  Не допускати до роботи осіб з підвищеною чутливістю до дії хімічних сполук. Забороняється вживати їжу, палити під час виконання робіт із дезінфекції. При проведенні робіт з дезінфекції слід уникати розбризкування та попадання засобу в очі і на шкіру. Особливо обережно слід працювати з концентратом засобу. Після закінчення роботи обличчя та руки необхідно вимити водою з милом.

1.3. Застережні заходи при приготуванні робочих розчинів.

Всі роботи з приготування розчинів засобу “Міксамін” необхідно проводити із використанням засобів захисту шкіри та очей – у захисному одязі (халат, шапочка, фартух із прогумованої тканини, гумові рукавички, спеціальне взуття), у захисних окулярах типу ПО – 2, ПО – 3 чи моноблок.

1.4. Застережні засоби в умовах застосування засобу для обробки окремих об’єктів.

Роботи, що пов’язані із застосуванням розчинів засобу слід проводити у приміщеннях, що добре провітрюються. Дезінфекцію поверхонь засобом “Міксамін” способом протирання можна проводити в присутності хворих. Дезінфекцію із використанням засобу “Міксамін” способом зрошення слід проводити за відсутності осіб, не причетних до проведення дезінфекційних заходів. Після проведення дезінфекції та генеральних прибирань із використанням засобу приміщення слід провітрити протягом 15 хв.

Ємності для замочування виробів необхідно щільно закривати кришками.

Роботи із застосуванням підігрітих до 50 оС розчинів засобу слід проводити в окремому приміщенні за відсутності осіб, не причетних до проведення дезінфекції. Персонал, який виконує роботи з дезінфекції, після завантаження об’єктів у дезінфікуючий розчин, має вийти з кімнати до закінчення експозиції. Після закінчення робіт з дезінфекції приміщення провітрюють протягом 30 хвилин.

1.5. Методи утилізації.

Партії дезінфекційного засобу з вичерпаним терміном придатності та некондиційні, внаслідок порушення умов зберігання, засоби підлягають поверненню на підприємство виробника для переробки.

Відпрацьовані робочі розчини засобу дозволяється зливати у каналізацію.

Засіб у вигляді концентрату не підлягає зливу в каналізацію, слід запобігати також попаданню засобу у поверхневі води та відкриті водойми. Нерозбавлений засіб при випадковому проливанні необхідно адсорбувати речовиною, що утримує рідину (дрантя, тирса, пісок, силікагель). Тверді відходи необхідно помістити в контейнер та видалити з робочої зони для утилізації. Залишки засобу змити з поверхні водою, відмиті поверхні насухо протерти. При випадковому розливанні засобу роботи з його прибирання необхідно виконувати з дотриманням заходів особистої безпеки із використанням засобів захисту органів дихання, шкіри та очей – у захисному одязі (халат, шапочка, фартух із прогумованої тканини, гумові рукавички, гумове взуття), у захисних окулярах типу ПО – 2, ПО – 3 чи моноблок, у респіраторі РПГ-67 або РУ-60-М  з патроном марки “В”.

2. ОЗНАКИ ГОСТРОГО ОТРУЄННЯ. ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ОТРУЄННІ

 

2.1. Ознаки гострого отруєння.

За умови недотримання застережних заходів при попаданні засобу на шкіру і в очі можливі місцеві подразнювальні реакції з наступним розвитком гіперемії, набряку і сльозотечі. При попаданні засобу в шлунок виникають нудота, блювання, симптоми подразнення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту.

При розпиленні засобу без використання засобів захисту органів дихання можливе подразнення органів дихання та очей (дере в горлі, кашель, задуха, сльозотеча).

2.2. Заходи першої допомоги при гострому (респіраторному) отруєнні засобом.

Постраждалого слід негайно вивести на свіже повітря або в добре провітрюване приміщення, рот і носоглотку слід прополоскати водою, дати тепле пиття. Звернутись до лікаря.

2.3. Заходи першої допомоги при попаданні засобу в очі.

При випадковому попаданні засобу в очі необхідно терміново промити їх проточною водою протягом 10-15 хв, закапати 1-2 краплі розчину сульфацилу натрію та у разі необхідності звернутися до лікаря.

2.4. Заходи першої допомоги при попаданні засобу на шкіру.

При випадковому попаданні засобу на шкіру потрібно ретельно промити уражену ділянку проточною водою. При попаданні засобу на одяг його необхідно зняти і випрати перед повторним застосуванням. Промити ділянку шкіри під одягом великою кількістю проточної води.

2.5. Заходи першої допомоги при попаданні засобу в шлунок.

При випадковому попаданні засобу в шлунок необхідно прополоскати водою ротову порожнину, дати випити потерпілому кілька склянок води, потім дати 10-20 таблеток активованого вугілля, не викликати блювання. Звернутись до лікаря.