Техніка Безпеки Ді-Хлор

Ді-Хлор


1. ЗАСТЕРЕЖНІ ЗАХОДИ ПРИ РОБОТІ ІЗ ЗАСОБОМ1.1. Необхідні засоби захисту шкіри, органів дихання та очей при роботі із засобом.

Роботи із застосуванням для дезінфекції робочих розчинів засобу “Ді-Хлор” 0,015-0,03-0,06 % (за активним хлором) концентрації способами протирання та занурення проводять із використанням засобів захисту шкіри та очей.

Всі роботи із застосуванням робочих розчинів засобу у концентрації 0,1-0,2-0,3 % (за активним хлором), а також застосування робочих розчинів будь-якої концентрації методом зрошення проводять із використанням засобів захисту шкіри (халат, шапочка, гумові рукавички, фартух із прогумованої тканини, робоче взуття), очей (захисні окуляри типу ПО-2, ПО-3 або моноблок) та органів дихання (респіраторів типу РПГ-67 або РУ-60 М з патроном марки В).

1.2. Загальні застереження при роботі із засобом.

До роботи із засобом “Ді-Хлор” не допускаються особи, молодші 18 років, особи з підвищеною чутливістю до хлоровмісних сполук, особи із алергічними захворюваннями та захворюваннями органів дихання, особи, що мають ушкодження шкіри, вагітні та жінки, що годують немовлят.

При роботі слід уникати розбризкування засобу та попадання його на шкіру та в очі.

Під час проведення всіх робіт із дезінфекції слід дотримуватись правил особистої гігієни, забороняється палити, пити і вживати їжу. Після роботи обличчя і руки слід вимити водою з милом.

Дезінфекційні заходи із застосуванням засобу “Ді-Хлор” способом зрошення проводять за відсутності пацієнтів та інших сторонніх осіб у приміщеннях, де проводиться дезінфекція. Дезінфекційні заходи із застосуванням засобу “Ді-Хлор” способом протирання можна проводити за присутності пацієнтів та інших осіб.

1.3. Застережні заходи при приготуванні робочих розчинів.

Роботи з приготування робочих розчинів засобу “Ді-Хлор” проводять у окремих приміщеннях, що добре провітрюються, із використанням засобів захисту шкіри та очей.

1.4. Застережні заходи в умовах застосування засобу для обробки окремих об’єктів.

Роботи, що пов’язані із застосуванням засобу “Ді-Хлор”, необхідно проводити у приміщеннях, що добре провітрюються. У приміщеннях після обробки засобом за необхідності проводять вологе прибирання та провітрюють його протягом 15 хвилин.

Ємності для замочування білизни, предметів догляду хворих, іграшок, посуду і виробів медичного призначення під час проведення дезінфекції повинні бути щільно закриті кришками.

1.5. Методи утилізації.

Партії дезінфекційного засобу з вичерпаним терміном придатності та некондиційний, внаслідок порушення умов зберігання, засіб підлягає поверненню на підприємство виробника для переробки.

У випадку розсипання засобу необхідно зібрати його у окремі ємності та направити для утилізації. Поверхні із залишками засобу промити великою кількістю води, не допускаючи нейтралізації кислотами. У випадку розливання робочих розчинів засобу необхідно зібрати їх ганчір’ям (піском, тирсою). Для дехлорування робочих розчинів пропонується використовувати тіосульфат натрію. Зібрані в окремій ємності або одноразовому пакеті відходи направити для утилізації. Не допускати попадання засобу та змивних вод до ґрунту, стічних, поверхневих та підземних вод.

Робочі розчини засобу зливають у каналізацію після розбавлення їх водою.

Прибирання засобу проводять із використанням засобів захисту шкіри, (халат, шапочка, гумові рукавички, фартух із прогумованої тканини), очей  (захисні окуляри типу ПО-2, ПО-3 або моноблок) та органів дихання (респіратори типу РПГ-67 або РУ-60 М з патроном марки В).

 2. ОЗНАКИ ГОСТРОГО ОТРУЄННЯ. ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ОТРУЄННІ


 2.1. Ознаки гострого отруєння.

За умови порушення заходів безпеки при роботі із засобом можливе подразнення слизових оболонок очей (різь, сльозотеча) та органів дихання (дере в горлі, кашель, часте дихання, виділення з носа), почервоніння та свербіж шкіри, може бути головний біль.

2.2. Заходи першої допомоги при гострому (респіраторному) отруєнні засобом.

При появі перших ознак отруєння необхідно вивести потерпілого з приміщення на свіже повітря або в приміщення, яке добре провітрюється, прополоскати рот, горло, ніс, дати тепле пиття (молоко або воду). У разі необхідності звернутись до лікаря.

2.3. Заходи першої допомоги при попаданні засобу в очі.

Якщо засіб потрапив у очі, їх необхідно негайно добре промити проточною водою протягом 10-15 хвилин, після чого закапати 1-2 краплі 30 % розчину сульфацилу натрію. Звернутись до лікаря.

2.4. Заходи першої допомоги при попаданні засобу на шкіру.

При випадковому забрудненні шкіри розчином засобу “Ді-Хлор”, слід добре промити уражену ділянку проточною водою з милом. При попаданні засобу на робочий одяг, потрібно його зняти, а ділянку шкіри під одягом ретельно промити проточною водою.

2.5. Заходи першої допомоги при попаданні засобу в шлунок.

При попаданні засобу до шлунку необхідно дати випити потерпілому кілька склянок води з 10-20 подрібненими таблетками активованого вугілля. Негайно звернутись до лікаря.