Техніка Безпеки Дезактив-М

Дезактив-М


1. ЗАСТЕРЕЖНІ ЗАХОДИ ПРИ РОБОТІ ІЗ ЗАСОБОМ

 

1.1.      До роботи з засобом допускають осіб старше 18 років, які не мають медичних протипоказань до роботи з деззасобами, пройшли інструктаж та мають право займатися дезінфекційними роботами.

1.2.      Приготування робочих розчинів проводять із захистом шкіри рук гумовими рукавичками, очей – захисними окулярами; при дезінфекції об’єктів захищають шкіру рук гумовими рукавичками.

1.3.      Дезінфекцію поверхонь робочими розчинами способом протирання можна проводити без захисту органів дихання у присутності хворих.

1.4.      Уникати контакту засобу та його робочих розчинів зі шкірою та слизовими оболонками очей.

1.5.      Не допускати до роботи із засобом осіб з підвищеною чутливістю до хімічних речовин та з хронічними алергічними захворюваннями.

1.6.      Засіб, що пролився, слід розбавити великою кількістю води або адсорбувати негорючими речовинами (пісок, силікагель) і направити на утилізацію. Зливання робочого розчину у каналізаційну систему допускається проводити тільки у розбавленому вигляді.

1.7.      При обробці поверхонь способом зрошення рекомендується використовувати спецодяг, гумовий фартух, гумові чоботи та засоби індивідуального захисту: органів дихання – універсальні респіратори марки РУ-60М або РПГ-67 з патроном марки В або протигаз, очей – герметичні окуляри, шкіри рук – гумові рукавички. Після проведення дезінфекції способом зрошення рекомендується провести вологе прибирання та провітрювання приміщення.

1.8.      При проведенні робіт необхідно дотримуватись правил особистої гігієни. Після роботи відкриті частини тіла (обличчя, руки) вимити водою з милом.

1.9.      Заходи захисту навколишнього середовища: не допускати потрапляння нерозбавленого засобу в стічні поверхневі або підземні води та у каналізацію.

 

2. ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ

 

2.1.      Заходи першої допомоги при подразненні органів дихання.

При появі ознак подразнення органів дихання необхідно закінчити роботу з засобом, потерпілого негайно вивести на свіже повітря або в інше приміщення, а приміщення провітрити. Ротову та носову порожнини прополіскати водою. При необхідності звернутися до лікаря.

2.2.      Заходи першої допомоги при потраплянні засобу у шлунок.

При потраплянні засобу у шлунок необхідно дати випити кілька склянок води з 10-12 подрібненими таблетками активованого вугілля. Шлунок не промивати! Звернутися до лікаря.

2.3.      Заходи першої допомоги при потраплянні засобу в очі.

При потраплянні засобу в очі їх необхідно терміново рясно промити проточною питною водою протягом 10-15 хв. та закапати 30,0% розчином сульфацилу натрію. Терміново звернутися до лікаря!

2.4.      Заходи першої допомоги при потраплянні засобу на шкіру.

При потраплянні засобу на шкіру необхідно терміново змити засіб великою кількістю води та змастити шкіру пом’якшуючим кремом.