Техніка Безпеки Ципромал к.е.

Ципромал к.е.

 

1. Застережні заходи при роботі з інсектицидним засобом «Ципромал к.е.»

 

1.1.  Загальні застереження при роботі із засобом .

До роботи допускаються особи не молодше 18 років, які не страждають захворюваннями крові, печінки, органів дихання, пройшли спеціальну підготовку та інструктаж. Не допускаються до роботи вагітні та жінки, які годують груддю, а також особи з хронічними захворюваннями та підвищеною чутливістю до хімічних сполук. Особи, які працюють із засобом, повинні бути забезпечені комплектом засобів індивідуального захисту.

При виконанні всіх робіт із засобом «Ципромал к.е.» необхідно суворо дотримуватися заходів безпеки та правил особистої гігієни, не курити, не пити, не вживати їжу. Особливо обережно слід працювати з концентрованим засобом.

1.2. Застережні заходи при приготуванні робочих емульсій.

Усі роботи з приготування водних робочих емульсій необхідно проводити з використанням засобів захисту органів дихання, шкіри та очей – у захисному одязі  (комбінезон   бавовняний чи халат,   шапочка    чи   косинка,

фартух з прогумованої тканини або клейонки, гумові рукавиці технічні, спеціальне взуття), у захисних окулярах типу ПО-2, ПО-3, чи    моноблок,    у

респіраторі РПГ-67 або РУ-60-М з патроном марки В. При приготуванні робочих емульсій не розбризкувати концентрований засіб.

1.3.Застережні засоби в умовах застосування засобу «Ципромал к.е.» для обробки окремих обєктів.

Обробку приміщень робочою емульсією проти синантропних комах та наступне прибирання проводять при відкритих вікнах, кватирках у відсутності людей та тварин, в тому числі птахів та риб. Продукти харчування заздалегідь складають у щільно закриті ємності або виносять з приміщення. Після обробки приміщення провітрюють не  менше 60 хвилин. По завершенні дезобробок спецодяг знімають та провітрюють, руки, обличчя та інші відкриті ділянки тіла, на які могли попасти краплини емульсії, вимивають з милом. Перуть спецодяг при необхідності, але  не рідше 1 разу на тиждень у гарячому мильно-содовому розчині. Індивідуальні засоби захисту зберігають в окремих шафках у спеціальному приміщенні.          Обробленими засобом приміщеннями не можна користуватися до їх прибирання,  яке проводять не раніше ніж за 8-12 годин після закінчення робіт з дезінсекції. Засіб видаляють з місць, де він може контактувати з людиною (в першу чергу з підлоги, робочих поверхонь столів, шаф, полиць тощо) спочатку ганчір’ям, потім вологим способом (мильно-содовим розчином ). У місцях, де не існує загрози попадання засобу в їжу (за плінтусами, трубами тощо), його прибирають по закінченні дії засобу (за 2-4 тижні ). Прибирають приміщення при відчинених вікнах, кватирках.

При застосуванні засобу для обробки зовні приміщення слід враховувати погодні умови. Обробку необхідно проводити за сприятливого метеопрогнозу (відсутність опадів, вітру тощо) на найближчі 3 дні.

1.4.Методи  утилізації.

Партії інсектицидного засобу «Ципромал к.е.» з вичерпаним терміном придатності та некондиційний, внаслідок порушення умов зберігання, засіб підлягає поверненню на підприємство виробника для переробки.

У разі випадкового розливу засобу необхідно адсорбувати його речовиною, що утримує рідину (пісок, силікогель), зібрати і направити на утилізацію,  залишки змити великою кількістю води. При прибиранні засобу, що розлився, слід використовувати захисний одяг, гумовий фартух, гумові чоботи, гумові рукавички, захисні окуляри.

Робочі емульсії засобу після розведення водою дозволяється зливати у каналізацію.

Не допускається попадання нерозведеного засобу у стічні / поверхневі води або підземні води та в каналізацію. Засіб токсичний для водних організмів.

 

2. Перша допомога при отруєнні2.1. Внаслідок необережного або неналежного поводження з  концентрованим   засобом   «Ципромал к.е.»   або  його робочими емульсіями може виникнути гостре отруєння. Ознаки отруєння: неприємний присмак у роті, слабкість, блювота, головний біль, нудота (що посилюється при курінні, прийманні їжі), біль у черевній порожнині, подразнення органів дихання, рясна слинотеча. При всіх випадках надходження засобу до шлунково-кишкового тракту, дихальних шляхів, на шкіру та в очі всі заходи необхідно спрямувати на його видалення з організму.

2.2. При отруєнні через дихальні шляхи необхідно зняти робочий одяг та вийти на свіже повітря або вивести потерпілого з приміщення на свіже повітря, прополоскати рот водою.

2.3. При випадковому попаданні засобу на шкіру, слід зняти його   без тертя ватним тампоном або шматочком тканини, потім промити забруднене місце теплою водою з милом або обробити 2 % розчином харчової соди, після чого нанести на шкіру пом’якшуючий  крем.